site.btaЛацио допусна трета поредна загуба в Серия А

Лацио допусна трета поредна загуба в Серия А
Снимка: АП

Лацио допусна трета поредна загуба в италианската Серия А след поражение у дома с 1:2 от Удинезе в последен мач от 28-ия кръг на шампионата.

И трите попадения паднаха в рамките на 4 минути в началото на второто полувреме.

Удинезе поведе в резултата в 47-ата минута с гол на Лоренцо Лука, който отклони топката в мрежата след удар на Хасан Камара.

В 49-ата минута домакините изравниха, след като Матиа Дзакани опита центриране, но топката рикошира в Лаутаро Джанети и влезе във вратата на гостите.

Две минути по-късно Ойер Сарага вкара победния гол за Удинезе с удар от границата на наказателното поле.

Гостите завършиха мача с намален състав, след като Неуен Перес получи втори жълт и червен картон в добавеното време.

Удинезе излезе на 13-о място с актив от 27 точки, докато Лацио продължава с неубедителните си изяви и след трета поредна загуба в първенството остава на 9-ото място с 40 точки.