site.btaЧелси постигна успокояваща победа над Нюкасъл в последния мач от кръга в Премиършип

снимка: AP photo/Ian Walton

Съсобствениците на Челси Бехдад Егбали и Тод Боули най-накрая получиха повод за усмивка, тъй като три от големите им звезди им спестиха неприятна нощ на Стамфорд Бридж. С доста нерви, но и положителни емоции Челси победи Нюкасъл с 3:2 в последна среща от 28-ия кръг на Висшата лига на Англия. Въпреки победата, Челси е на 11-о място в класирането с 39 точки и четвърти пореден мач без поражение. Едно стъпало по-нагоре е Нюкасъл с 40.

И Егбали, и Боули, заедно с акционера Хансйорг Вис и други членове на борда на Челси, бяха на трибуните, за да видят как Николас Джаксън, Коул Палмър и резервата Михайло Мудрик изковаха жизненоважна победа за старши треньора Маурисио Почетино.

Феновете на Челси скандираха срещу Почетино и Буели по време на равенството с Брентфорд и не се знаеше какво би станало, ако вечерта на  "Стамфорд Бридж" не би се развила по вкуса им.

Челси поведе още в 6-ата минута, когато малко случайно Джаксън се превърна в голмайстор. Коул Палмър стреля, топката се отби в Джаксън и влетя в мрежата. Челси продължи да атакува и словашкият вратар на гостите Мартин Дубравка имаше работа при още два удара в следващите 15 минути. Но две минути преди края на първата част Нюкасъл възстанови равенството чрез шведския си нападател Александър Исак, който с отсечен по земята оползотвори подаване на Бруно Гимараеш.

Домакините се възстановиха след изравняването на Александър Исак и през втората част увеличиха аванса си до 3:1 благодарение на точните стрелби на Палмър в 57-ата минута и на украинския нападател Мудрик в 76-ата. 2:1 стана напълно заслужено, след като "сините" вдигнаха оборотите и в продължение на 15 минути оказаха сериозен натиск. Най-напред беше отменен гол на Джаксън, а в 58-ата минута Палмър се разписа с изстрел от границата на наказателното поле, за да облекчи част от напрежението върху Почетино и собствениците на Челси.

Две минути по-късно Рахим Стърлинг пропусна да направи 3:1, след като елиминира вратаря Мартин Дубравка и стреля, но на голлинията бранител на "Свраките" изчисти топката. В 76-ата минута Мудрик, който се появи на мястото на Стърлинг пет минути по-рано, получи топката от Конър Галахър, влезе на скорост и с мощен удар я прати за трети път във вратата на Нюкасъл. Но гостите не се отказаха и все пак съкратиха пасива си с красиво поподение на Джейкъб Мърфи, стрелял в сглобката на горната и страничната греда.