site.btaЛокомотив София спечели Купата на България по бокс при юношите

Локомотив София спечели Купата на България по бокс при юношите

Локомотив София спечели Купата на България по бокс при юношите.

Столичните „железничари“ завършиха на първо място на турнира, който се проведе в Ботевград. Шампионатът бе и I кръг от Държавното лично отборно първенство в тази възраст.

Талантите на Локомотив спечелиха общо осем медала в хода на турнира – четири златни, два сребърни и два бронзови. Така те завършиха непосредствено пред тима на Лаута Пловдив, който се нареди на втора позиция с две титли и едно второ място. Трети в крайното подреждане са боксьорите на ЦСКА с едно златно и три сребърни отличия.

Шампионатът в Ботевград премина много оспорвано. Общо 12 клуба излъчиха по един или повече златни медалисти. Участие взеха над 260 боксьори от 51 отбора от цялата страна.

Към 23:13 на 23.07.2024 Новините от днес