site.btaСъстезателите от варненския клуб Боил спечелиха най-много отличия на Държавното първенство по кикбокс в Стара Загора

снимка: организаторите

Варненският клуб Боил спечели най-много медали на Държавното първенство по кикбокс в стил "лоу кик". Надпреварата на ринг се проведе в град Стара Загора с участието на 434 състезатели от 58 клуба.

Поради големият брой участници, домакините от СК Берое по кикбокс и муай тай Стара Загора монтираха три ринга в общинската спортна зала "ДЗУ". Кикбоксьорите на СК Боил взеха купата в общото класиране по медали с актив от 7 златни отличия, 3 сребърни и 3 бронзови. Втори и трети са Вокил, Варна (7 златни, 2 сребърни, 2 бронзови) и Шуменска крепост, Шумен (6 златни, 4 сребърни, 6 бронзови).

Купата за най-техничен състезател в стил "лоу кик" беше връчена на Александър Дериволков от СК Авитол, Нови пазар. За най-перспективен кикбоксьор беше отличен Валентин Митев от СК Болг, Свищов. Призът за "Лъвско сърце" получи представителят на СК Десант, Добрич - Батухан Бектеш.

На официалното откриване беше отслужен водосвет от отец Илия Тенев от Храм "Свети Игнатий Старозагорски". Народно читалище "Настроение" се включи със специален поздрав и изпълнения на своите танцови състави с ръководител Красимир Панчев.

Официалните гости Делян Иванов, секретар на община Стара Загора, и представителят на Общинския съвет и член на комисията по спорта Динко Михайлов станаха свидетели на връчването на наградите на 10-е най-добри клуба за миналата 2023 година.

Безспорни победители в двете кикбокс направления са столичният Стар тийм на татами и варненският Вокил на ринг.

Следващото състезание за националният отбор по кикбокс е Световната купа в Италия от 19 до 25 март.

Към 13:13 на 08.07.2024 Новините от днес