site.btaУулвърхемптън се изкачи на осмо място във Висшата лига с победа срещу Фулъм

Уулвърхемптън се изкачи на осмо място във Висшата лига с победа срещу Фулъм
Снимка: Nick Potts/PA via AP

Уулвърхемптън победи с 2:1 Фулъм в английското първенство по футбол с попадения на защитниците Раян Аит-Нури и Нелсон Семедо, благодарение на което "вълците" се изкачиха на осмо място в класирането с точка пред Нюкасъл и една зад Уест Хем.

Фулъм пък остана на 12-а позиция с 35 точки и е с цели 14 над чертата на изпадащите.

Домакините отбелязаха първото попадение в 52-та минута, когато алжирският национал Аит-Нури вкара от близко разстояние след подаване на Марио Лемина. Семедо увеличи преднината на Уулвс 15 минути по-късно с мощен шут от границата на наказателното поле, а Фулъм пропиля няколко отлични положения до утешителния гол на Алекс Иуоби в добавеното време.

Мачът завърши 2:1 и така Уулвс останаха непобедени срещу Фулъм като домакини от над четири десетилетия.

Борнемут вкара гол в добавеното време чрез Енес Юнал и стигна до равенство 2:2 срещу Шефилд Юнайтед, който има точка повече от последния в класирането Бърнли. Лутън е със седем точки над "остриетата", след като Коули Уудроу вкара шест минути след края на редовното време за реми 1:1 срещу Кристъл Палас.

Лутън е на три точки зад Нотингам Форест, който временно заема първата позиция над чертата на изпадащите.