site.btaУайът Джонстън с първи хеттрик в кариерата в НХЛ, отборът на Флорида достигна границата от 90 точки

Марк Шейфеле от Уинипег атакува вратата на Сиатъл. снимка: Fred Greenslade/The Canadian Press via AP

Уайът Джонстън вкара първи хеттрик в кариерата си, а Далас Старс се върна в мача след изоставане от три гола в третия период. Срещата отиде в продължение, където Далас победи Сан Хосе Шаркс със 7:6 с гол на Рупи Хинц.

Джонстън записа общо пет точки тази нощ, като освен трите гола, направи и две асистенции. Логан Станковен добави два гола и два паса, а Джейми Бен остана с едно попадение и три завършващи паса. Вратарят им Джейк Йотингер направи 14 спасявания в първия от трите поредни гостувания на отбора в Калифорния. С победата Далас излезе еднолично начело в Централната дивизия, тъй като събира 85 точки.

Това се случи и заради поражението на Уинипег с 3:4 от Сиатъл като домакин, с която Джетс остават 2-и с 83.

Сан Хосе продължава с лошия си период, като вече  имат осем поредни срещи без успех, с който се закотвиха на последното място в цялата Западна конференция с 37 точки. Антъни Дънклеър вкара два гола за Акулите, а по едно попадение прибавиха Фабиан Зетерлунд, Райън Карпентър, Филип Задина и Микаел Гранлунд.

Също с продължение Едмънтън се наложи с 2:1 над Бостън Брюинс като гост. Леон Драйсайтъл вкара и двата гола за победителите, като се разписа във 2:18 минута на допълнителното време. Конър Макдейвид подаде и за двете попадения, за да увеличи серията си от мачове с точки на 12. Особено майсторско беше изпълнението му за победния гол, когато пресече шайбата при атака на домакините в центъра, мина в дясно и от тази зона подаде на Драйсайтъл за третата поредна победа. Едмънтън е на 2-о място в Тихоокеанската дивизия със 78 точки.

Павел Заха откри резултата за Бостън в началото на третата част, а Драйсайтъл изравни при числено превъзходство и без вратар 1:20 минути преди финалната сирена. Вратарят на Едмънтън Стюърт Скинър спаси 25 удара, а колегата му от домакините Линус Улмарк – 24. Бостън е на 2-а позиция в Атлантическата дивизия, на 3 точки от лидера Флорида.

Нападателят на Бостън Джеймс ван Риймсдайк изигра своя мач номер 1000 в Лигата, като става осмият от драфта през 2007-а година, който достига до тази цифра=

Монреал Канейдиънс победи с 4:3 с продължение Нешвил, но остава далече назад в Източната конференция. Ник Сузуки вкара победния гол за тима 17 секунди след като започнаха допълнителните минути. Той получи подаване от Коул Коуфийлд и с едно докосване преодоля финландския вратар Юусе Сарос, иначе завършил с 26 спасявания. Райън О’Райли се отличи с гол и две подавания за Нешвил.

Флорида стана първият отбор през този сезон, който достига границата от 90 точки, след като се наложи с 5:3 над Ню Джърси Девилс. Дяволите излязоха за първи път след уволнението на треньора Линди Ръф, но новото поражение днес ги оставя във все по-трудна позиция за участие в елиминациите.

Ник Къзънс вкара два гола в Нюарк за шестата поредна победа на Пантерите, а Матю Ткачък остана с три асистенции. Отборът без съмнение се намира в отлична форма, след като регистрира 16-а победа в последните 18 мача.

За Девилс Джак Хюз вкара гол и подаде на Тимо Майер, който пък е точен в трети пореден двубой. Колин Милър също вкара, а Йеспер Брат остана с две подавания.

Андре Бураковски донесе успеха на Сиатъл и реално свали Уинипег от върха в Централната дивизия с победата на гостите с 4:3. Бураковски вкара при числено превъзходство в 17:21 минута на третия период. Джаред Маккан записа гол и два паса, Джъстин Шулц и Томаш Татар бяха автори на другите две попадения. Вратарят им Джоуи Дакърд спаси 30 изстрела, в това число и плонж без стик срещу Нийл Пионк 7 секунди преди края. Това е втори пореден успех за отбора на Сиатъл над канадски тим след 4:2 над Монреал във вторник.

Кайл Конър, Адам Лаури и Нино Нийдеррайтер вкараха, докато Мейсън Апълтън направи две асистенции. Това е едва трета загуба в последните 12 мача за Джетс, а вратарят им Конър Хелебок спаси 20 изстрела.

От продължение се нуждаеше и отборът на Ванкувър, който се справи с 2:1 с Лос Анджелис. Тимът от Британска Колумбия е на върха в Тихоокеанската дивизия с 87 точки. Джей Ти Милър се разписа победно в 1:36 минута на продължението, като това е негов 31-и гол през сезона. Елиас Петерсон вкара другия гол, а и за двата подаде Куин Хюз.

Вратарят Татчър Демко направи 23 спасявания, но се предаде единствено при изстрела на Тревър Муур.

Към 13:17 на 26.07.2024 Новините от днес