site.btaОтборът на ТНС спечели безпрецедентна 16-а шампионска титла по футбол на Уелс

Отборът на ТНС спечели безпрецедентна 16-а шампионска титла по футбол на Уелс
снимка: Nick Potts/PA via AP

Отборът на ТНС отпразнува 16-ата си титла на Уелс по футбол, след като днес категорично надигра Кардиф Метрополитън Юнивърсити с 4:0 на своя стадион "Парк Хол" в граничния град Осуестри.

ТНС, чието пълно име е Дъ Ню Сейнтс (The New Saints), има 20 точки преднина на върха в класирането на Лигата Cymru Premier и няма как тя да бъде преодоляна в оставащите шест кръга. На 2-ото място е Конас Куей Номадс, който днес отстъпи с 0:1 на Бала Таун и остава с 54 точки. Третата позиция за момента е за  Бала Таун с 44.

Тимът на ТНС има вече серия от 39 мача без поражение, в това число и 24 поредни победи. Титла номер 16 пък е рекорд, който те всяка година подобряват. Също така  отборът може да се похвали и с факта, че е първият шампион в Европа за сезон 2023/24.

"Макар че днес е ден за празнуване, пред нас има да се извърви още дълъг път и ни чакат още два трофея за спечелване. Ние няма да лежим на лаврите си, защото искаме да завършим първенството като непобедими. Също така искаме да станем и първият уелски отбор, който печели квадрупъл – четири трофея в един сезон", заяви щастливият треньор на тима Крейг Харисън.

Друг рекорд, към който се стремят е да подобрят и собствения си рекорд от поредни победи, от който ги делят още четири успеха. До момента те са носители на Купата на Лигата на Уелс, вече на шампионската титла, а предстои да се изиграят и полуфиналите за Купата на страната.

Но нещото, което ги вдъхновява е участието им на финала за "Чалъндж Купата" на Шотландия, където те са на финал срещу Еърдриониънс с българския нападател Николай Тодоров в състава. Шотландската Футболна лига взе решение преди няколко сезона да включи в този турнир, който събира отборите от второто, третото и четвъртото ниво, и по един отбор от Уелс и Северна Ирландия. Така ТНС получи право да се бори и за купа в друга страна, която може и да спечелят.

Към 13:21 на 26.07.2024 Новините от днес