site.btaВодачът в схемата Александър Зверев отпадна на старта на турнира в Акапулко

Водачът в схемата Александър Зверев отпадна на старта на турнира в Акапулко
Зверев загуби за първи път от 2019 срещу свой сънародник / Снимка:

Намиращият се на 57-о място в световната тенис ранглиста за мъже Даниел Алтмайер сътвори най-голямата изненада на турнира в Акапулко, след като победи  германския си сънародник и поставен под номер 1 в схемата Александър Зверев с 6:3, 3:6, 6:3 в мач от първия кръг.

Надпреварата в Мексико е от ранг АТП 500 и е с награден фонд 2.2 милиона щатски долара.

27-годишният Алтмайер печели за първи път срещу сънародника си и в следващия кръг ще срещне Миомир Кечманович. Зверев, шести в ранглистата, пък до този момент беше в серия от седем поредни победи срещу германски тенисисти. Последната му загуба датираше от 2019, когато той отстъпи на Дъстин Бров в Щутгарт.

Двамата германци си размениха по един сет по идентичен начин - първия с пробив за Алтмайер в шестия гейм, а втория с пробив за Зверев също в шестия гейм. Последната част обаче бе различна. Тя започна с две пропиляни възможности на Зверев за пробив и защита на Алтмайер на собствен сервис. След това 188-сантиметровият десничар се възползва от първия си брейкбол, а в следващия гейм защити пробива за преднина от 3:0.

Зверев не успя да конвертира още три шанса за пробив в следващите два сервис-гейма на съперника и Алтмайер приключи срещата с първи мачбол при 40:15. Двубоят продължи два часа и 28 минути.

По-рано през деня поставият под номер 2 Холгер Руне надви американеца Майкъл Мо с 6:2, 6:3 и се класира за втория кръг. Норвежецът, който е седми в ранглистата на АТП, спечели за 92 минути срещу квалификата. Стефанос Циципас пък победи с 6:3, 6:4 Роман Сафиулин.

Преди двубоя Циципас обяви, че ще дарява по хиляда долара за всеки свой ас на благотворителната кампания за справяне с последствията от урагана "Отис". Природното бедствие отне живота на поне 50 души в Мексико и унищожи или нанесе поражения на над 130 хиляди къщи.

Днес Циципас направи пет аса. Гръцкият тенисист, поставен под номер 5, ще играе в следващия кръг срещу италианеца Флавио Коболи.

Към 05:10 на 19.07.2024 Новините от днес