site.btaАугсбург победи Фрайбург след обрат през второто полувреме

Аугсбург победи Фрайбург след обрат през второто полувреме
Феликс Удухай бележи изравнителния гол за Аугсбург срещу Фрайбург / снимка: АП/Tom Weller

Аугсбург победи с 2:1 Фрайбург в последния мач от 23-тия кръг в германската Бундеслига.

Домакините стигнаха до трите точки с обрат през второто полувреме, като така записаха първия си успех над този съперник от 2018 година насам.

Тимът на Фрайбург, който бе спечелил всеки от последните шест двубоя в този сблъсък, започна по-добре срещата и поведе в 19-ата минута чрез Винченцо Грифо, който реализира от дузпа.

По-добрата игра на Фрайбург не доведе до втори гол преди почивката, а след нея ролите се размениха. Домакините от Аугсбург станаха много по-агресивни, а за това основна роля имаше появилият се като резерва белгийски халф Арне Енгелс. 20-годишният плеймейкър раздвижи играта в предни позиции и в 72-рата минута Феликс Удухай изравни.

В 81-вата минута Енгелс овенча доброто си включване с гол, след като бе намерен от Ермедин Демирович и без да губи време прати топката в мрежата за крайното 2:1.

С победата Аугсбург събра 26 точки и се изкачи до 11-о място в таблицата. Фрайбург е на девета позиция с 29 точки, но вече в пет поредни шампионатни мача няма победа.