site.btaБрест надви Страсбург с хеттрик на Мехди Камара и изравни клубния рекорд по поредни мачове без загуба в Лига 1

Снимка: AP Photo/Thibault Camus

Халфът Мехди Камара отбеляза хеттрик и Брест се наложи с 3:0 срещу Страсбург, продължавайки серията си до 12 поредни мача без поражение във френското първенство по футбол. Така "пиратите" поведоха с четири точки на Ница на второто място в Лига 1 и останаха на десет от лидера Пари Сен Жермен.

С победата в събота вечер Брест изравни най-дългата серия без загуба в клубната история, като рекордът датира от 1990.

Брест поведе в 33-та минута, когато Камара се възползва от отнета топка от защитата и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Страсбург. Той увеличи преднината на гостите седем минути по-късно след центриране на Мартин Сатриано, а третият гол падна от дузпа след час игра.

Страсбург се смъкна до 12-о място в класирането на френското първенство по футбол с 25 точки и по-лоша голова разлика от 11-ия Нант.