site.btaЛион надви Метц с обрат и се изкачи на десето място в Лига 1

Лион надви Метц с обрат и се изкачи на десето място в Лига 1
Снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Олимпик Лион направи пълен обрат и победи Метц с 2:1 в мач от 23-ия кръг на френското първенство по футбол. Това бе седма победа в последните девет мача за отбора на Пиер Саже, който пое отбора през ноември след много лоша серия от двубои.

Лион вече е десети с 28 точки и десет по-малко от последния в зона Шампионска лига - Лил.

Метц поведе в 12-ата минута чрез Джейк О'Брайън. Ирландският защитник изпревари съперник и се разписа покрай вратаря на гостите, които обаче отговориха в добавеното време на първата част. Александър Лаказет блокира шут на съотборника си Клинтън Мата, но в последствие добави топката във вратата на Метц за 1:1.

Това бе 12-и гол за сезона за Лаказет, който изостава само от Килиан Мбапе в листата на реализаторите.

Саид Бенрама пък наниза победното попадение в полза на Лион след час игра. Алжирското крило влезе в игра на полувремето и записа първия си гол за Олимпик след трансфера от Уест Хем през месец януари.