site.btaЛивърпул постигна обрат срещу Лутън във Висшата лига

Ливърпул постигна обрат срещу Лутън във Висшата лига
снимка: AP/Jon Super

Ливърпул постигна обрат и се поздрави с категоричен успех с 4:1 у дома срещу Лутън в двубой от 26-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Новакът в елита изненадващо откри резултата още в 12-ата минута след попадение с глава на Шигози Огбене.

Лидерът в класирането, който контролираше играта и направи много пропуски преди почивката, направи решителна крачка към победата през второто полувреме. В 56-ата минута Върджил ван Дайк изравни с глава след центриране на Алексис Мак Алистър от ъглов удар.

По-малко от две минути след това отблизо след подаване на Мак Алистър даде аванс за 19-кратните шампиони на Англия.

В 71-ата минута Луис Диас направи вратаря на гостите Томас Камински безпомощен, разписвайки се за 3:1.

Крайният резултат беше оформен от Харви Елиът в последните секунди от редовното време на двубоя на стадион "Анфийлд".

Ливърпул е на първо място в класирането след три поредни победи и актив от 60 точки. Лутън заема 18-та позиция с 20 пункта.