site.btaКолорадо победи Аризона в мач от НХЛ

Колорадо победи Аризона в мач от НХЛ
снимка: АР, David Zalubowski

Девън Туус вкара гол в края на третия период като Колорадо победи Аризона с 4:3 в Денвър. Нейтън Маккинън записа попадение и асистенция, за да продължи поредицата си от точки у дома 26 мача, Джак Джонсън също имаше гол и асистенция, а Рос Колтън също бе точен за Колорадо, който изигра първия си домакински мач от 26 януари насам. Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 27 спасявания.

Артеми Панарин вкара 10 секунди след старта на продължението, за да донесе драматичен успех на Рейнджърс с 6:5 срещу Айлендърс в дербито на Ню Йорк в НХЛ. Ерик Густафсон вкара в началото на първата част, Венсан Трочек се разписа на два пъти във втория, а Крис Крейдър и Мика Зибанеджад отбелязаха пауърплей голове в края на третата част, за да изведат Рейнджърс до продължение, след като изоставаха с 1:4.

Брок Нелсън, Бо Хорват и Матю Барзал отбелязаха в рамките на малко повече три минути през първия период, преди Андерс Лий да вкара гол във втория и Александър Романов бе точен в третата част за Айлендърс.

Вратарят Игор Шестьоркин направи 36 спасявания за Рейнджърс, колегата му от Айлендърс Сорокин отрази 32 изстрела.

Два гола на Адриан Кемпе в третия период на мача, донесе на гостуващия Лос Анджелис Кингс победа над Питсбърг Пингуинс с 2:1. Сидни Кросби вкара за „пингвините“, които загубиха четири от последните си пет мача. Вратарят на Лос Анжелис Кам Талбот постигна първата си победа от 23 декември, като направи 29 спасявания.

И двата отбора имаха различна загрявка преди мача, тъй като играчите бяха на пейки за церемония по прекратяването на активна състезателна кариера на суперзвездата на Питсбърг Яромир Ягр.

Към 02:23 на 24.07.2024 Новините от днес