site.btaСамолет играчка прекъсна мача между Айнтрахт Франкфурт и Фрайбург в Бундеслигата

снимка: Tom Weller/dpa via AP

Шестият в класирането Айнтрахт Франкфурт три пъти повеждаше в резултата, но завърши с 3:3 като гост на Фрайбург в среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Германия. Подобно на много мачове този уикенд, двубоят беше спрян в началото на второто полувреме заради протести на феновете срещу плановете на германската лига за външен инвеститор.

В събота автомобили с дистанционно управление, носещи димни бомби, влязоха на терена на мача от Втора Бундеслига между Ханза Рощок и Хамбургер ШФ. Този път самолет играчка с дистанционно управление прелетя над терена по време на двубоя, което доведе до прекъсване. След това от трибуните се изсипа порой от бонбони и играчите се прибраха в съблекалнята. В крайна сметка те се върнаха на терена след няколко минути.

Омар Мармуш откри резултата в 27-ата минута на срещата с деветото си попадение за сезона, което се случи и след подхлъзване на защитника на Фрайбург Яник Кайтел. Осмият в подреждането Фрайбург изравни три минути по-късно чрез японеца Рицу Доан.

Ансгар Кнауф отново изведе гостите напред в резултата в 35-ата минута, но в добавеното време на първата част Винченцо Грифо изравни от дузпа за Фрайбург. В 72-ата минута Кнауф с превъзходен удар от границата на наказателното поле направи 3:2 за Айнтрахт Франкфурт, а резервата Михаел Грегорич с глава в 90-ата фиксира крайното 3:3.

Шампионът Байерн Мюнхен гостува на Бохум в момента с надеждата да намали преднината на Байер Леверкузен на върха в класирането отново на пет точки.