site.btaРБ Лайпциг победи Борусия Мьонхенгладбах в последния мач от съботната програма на Бундеслигата

снимка: Robert Michael/dpa via AP

РБ Лайпциг победи с 2:0 гостуващия Борусия Мьонхенгладбах в последния мач от съботната програма на 22-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Шави Симонс откри резултата в 14-ата минута след асистенция на Юсуф Поулсен, а в 58-ата Лоис Опенда отбеляза второто попадение.

След успеха РБ Лайпциг остава на пето място в класирането на Бундеслигата с 40 точки, но се доближи само на точка от четвъртия Борусия Дортмунд. Борусия Мьонхенгладбах е на 14-а позиция с 22 точки.

В  неделя са последните два мача от кръга Фрайбург - Айнтрахт Франкфурт и Бохум - Байерн Мюнхен.