site.btaТрима наказани и двама контузени в Спарта (Прага) след първия мач в Истанбул от турнира Лига Европа

снимка: AP Photo/Francisco Seco

Спарта (Прага) ще бъде на реванша другата седмица срещу Галатасарай в турнира Лига Европа без трима футболисти заради контузии, а освен това и двама се прибират от Истанбул с травми. Гаратасарай изтръгна победата в първия мач от плейофния кръг с 3:2 с победен гол на Мауро Икарди в 91-ата минута.

В реванша датският стратег на Спарта Браян Приске ще трябва да се справя освен без изгонения с червен картон в 80-ата минута Матей Ринеш, и с липсата на още двама. Ладислав Крейчи и Велко Бирманчевич получиха жълти картони в края на мача, и това се оказаха трети жълт и за двамата през този сезон в Лига Европа. Това означава, че ще подкрепят съотборниците си от трибуните в реванша на  стадион "Летна", идния четвъртък (22-и февруари).

"Разбира се, в съблекалнята преобладаваше тъгата след мача, но аз го казах и на играчите – гордея се с тях. Вярвам, че този мач ще ни даде много увереност в бъдеще. Опитвам се да го приема положително, въпреки че загубихме".

Надеждите на Приске са, че двамата контузени ще бъдат напълно възстановени. Ян Кухта получи мускулен проблем десетина минути преди края и беше заменен от Виктор Олатунджи. Националът Лукаш Садилек пък не беше възстановен от разтежение и влезе само в края, когато това беше наложително.

"Изучихме как играе Галатасарай, бяхме подготвени и за горещата атмосфера, която създават трибуните. Но смятам, че играхме спокойно и умно. Заслужавахме да победим, защото създадохме доста положения и дадохме най-доброто, на което сме способни", завърши датчанинът.

Към 09:33 на 26.07.2024 Новините от днес