site.btaАлмерия и Атлетик Билбао завършиха наравно в поредния кръг на Ла Лига

Алмерия и Атлетик Билбао завършиха наравно в поредния кръг на Ла Лига
снимка: AP Photo/Fermin Rodriguez

Надеждите на Атлетик Билбао да се класира за Шампионската лига претърпяха неуспех, след като баските завършиха само 0:0 срещу последния Алмерия, въпреки че играха с човек повече през по-голямата част от второто полувреме.

Победата щеше да изведе Атлетик пред Атлетико Мадрид на четвърто място в Ла Лига, но отборът на Ернесто Валверде се бореше срещу отлично защитаващ се домакин.

"Не направихме достатъчно, а притежавахме топката през голяма част от срещата. Разочароващо е да нямаме повече чисти положения, когато срещата беше в наша полза", каза зашитник на баските Оскар де Маркос.

Без голмайстора Горка Горузета и крилото Нико Уилямс, Атлетик игра срещу 10 души, след като Ларджи Рамазани беше изгонен с червен картон в 53-ата минута. Раул Гарсия уцели гредата за Атлетик в мач номер 600 за него в Ла Лига.

След като спечели девет от своите 11 двубоя между началото на ноември и средата на януари, Атлетик взе само четири от възможни 12 точки оттогава.

Алмерия пък стигна до едва седмата точка за сезона (всички от равенства). Клубът от южния бряг не е печелил мач от лигата през целия сезон и е загубил 17. Атлетик Билбао остава пети, на две точки зад Атлетико Мадрид. Реал Мадрид е начело в класирането с пет точки пред втория Жирона.