site.btaЧелси победи Кристъл Палас с два гола в добавеното време

Челси победи Кристъл Палас с два гола в добавеното време
снимка: John Walton/PA via AP

Челси победи Кристъл Палас с 3:1 като гост в среща от 24  кръг на Висшата лига на Англия след голове в добавеното време на Конър Галахър и Енцо Фернандес.

Галахър направи 2:1 в 91-ата минута с второто си попадение в мача, преди Фернандес да подпечата победата, а Челси се изкачи на десето място в класирането.

Резултатът увеличава напрежението върху мениджъра на Кристъл Палас Рой Ходжсън, чийто тим не е запазил "суха мрежа" в 13 поредни мача от първенството. Отборът е 15-и в класирането с 24 точки, с пет над зоната на отпадане.

Гостите от Челси отстъпваха с 0:1 на почивката, след като страхотен удар на Джеферсън Лерма в 30-ата минута даде преднина на домакините.

"Видяхме две различни страни на отбора. През първото полувреме не се представихме на ниво и бях разочарован. През второто стояхме много по-добре и съм доволен от това как завършихме мача", каза мениджърът на "сините" Маурисио Почетино пред BBC.

Първият гол на Галахър срещу клуба, в който имаше период под наем през 2021/2022, дойде две минути след почивката, когато той прецизно отигра центриране на Мало Густо отдясно. Халфът на Англия отбеляза отново в 91-ата, също резултат от атака отдясно, когато вкара центриране на Коул Палмър в долния ъгъл от границата на наказателното поле.

Нова контраатака на Челси и нова асистенция на Палмър доведоха успеха на гостите в 94-ата минута след гол на Фернандес.

"Третият гол направи поражението сериозно, но не мисля, че е честно отражение на начина, по който се представихме. Мисля, че заслужавахме да спечелим поне една точка", каза Рой Ходжсън.