site.btaСевиля постигна минимален успех срещу Атлетико Мадрид в Примера дивисион

Севиля постигна минимален успех срещу Атлетико Мадрид в Примера дивисион
снимка: AP/Jose Breton

Севиля се наложи с минималното 1:0 у дома срещу Атлетико Мадрид в един от най-интересните двубои от 24-ия кръг на испанския шампионат.

Отборът от Андалусия, който за втори пореден сезон е в долната половина на класирането в Примера дивисион, поведе след четвърт час игра с гол на Исак Ромеро след асистенция на Лукас Окампос.

Столичани можеха да реализират и второ попадение в мача чрез Ромаро, чийто шут срещна гредата.

След почивката гол на Окампос беше отменен заради засада, а Атлетико не успя да създаде сериозно напрежение в наказателното поле на отбора от Андалусия.

Севиля има 23 точки на 15-то място с 23 точки. "Бяло-червените" записаха последователни победи в Ла Лига за първи път от май 2023 година.

Атлетико Мадрид заема четвърта позиция с 48 точки.

В друга среща от кръга Майорка се наложи с 2:1 над гостуващия Райо Валекано и прекъсна серия от пет последователни срещи без победа в Примера дивисион. Голове на Антонио Санчес и Ведат Мурики се разписаха във вратата на столичани през второто полувреме. Между тези две попадения точен за Райо в 70-ата минута беше Алваро Гарсия.

По-късно тази вечер шампионът от миналия сезон Барселона приема Гранада.