site.btaБожидар Краев се отличи с асистенция при победа на Уелингтън в Австралия

Божидар Краев се отличи с асистенция при победа на Уелингтън в Австралия
снимка: Wellington Phoenix FC

Българинът Божидар Краев се отличи с асистенция при победата на своя Уелингтън Финикс над Уестърн Юнайтед с 2:0 като домакин в мач от 16-ия кръг на австралийското футболно първенство.

Краев бе титуляр и игра цял мач за Уелингтън. Той се представи на ниво и подаде за първия гол на домакините още в третата минута, когато Николас Пенингтън бе точен за 1:0. В 47-ата минута защитникът на гостите Джеймс Донъхи си отбеляза автогол, а Уелингтън Финикс поведе с 2:0 и не допусна намаляване на аванса си до края на двубоя.

Малко преди това, в 44-ата минута Божидар Краев пропусна възможност също да се разпише, пращайки топката вдясно от вратата на противника.

Краев и съотборниците му нямат поражение в местния футболен елит от края на декември. Те оглавяват временното класиране в А-лигата с 33 точки от 17 мача.

Уестърн Юнайтед заема последното, 12-о място с едва 8 точки от 15 изиграни срещи.

Към 15:23 на 16.07.2024 Новините от днес