site.btaЕмполи се справи с последния в Серия А Салернитана

Емполи се справи с последния в Серия А Салернитана
снимка: Alessandro Garofalo/La Presse via AP

Тимът на Емполи победи Салернитана с 3:1 като гост в двубой от 24-ия кръг на футболния шампионат на Италия. Емполи е в серия от четири срещи без загуба в Серия А и се намира на 15-а позиция във временното класиране с 21 точки.

Отборът на Салернитана е последен, 20-и с едва две победи от началото на сезона и 13 точки в актива си.

Гостите от Емполи поведоха в 23-ата минута след автогол на Алесандро Дзаноли и резултатът се запази такъв до края на първото полувреме. Домакините изравниха чрез влезлия като резерва израелец Шон Вайсман в 56-ата минута.

С две попадения в 88-ата и четвъртата минута на добавеното време на мача Емполи стигна до успеха. Първо М'Байе Нианг бе точен от дузпа за 2:1, а шест минути по-късно Матео Канселиери оформи крайното 3:1 за гостите.