site.btaГригор Димитров стартира с победа в Марсилия

Григор Димитров стартира с победа в Марсилия
снимка: АП/Alessandra Tarantino

Първата ракета на България Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира по тенис в зала в Марсилия с награден фонд 724 000 евро.

Димитров се наложи в два сета срещу американеца Себастиан Корда с 6:1, 7:6(5) за 1:39 час игра и се класира на четвъртфиналите.

Вторият в схемата българин даде само гейм на съперника в първия сет, а във втория започна с пробив. Очакванията за лесна победа обаче не се оправдаха, американецът подобри играта си и върна пробива в осмия гейм. Стигна се до тайбрек, в който Димитров поведе с 3:0, но Корда спечели пет поредни точки и обърна за 5:3. Българинът запази хладнокръвие и на свой ред взе четири поредни точки и с първия мачбол приключи мача.

"Корда е много опасен на всяка една настилка. Знаех, че ще бъде труден мач. Много е сложно да задържих високо ниво в двата сета в такива мачове. Щастлив съм от първия си мач тук. Където и да играя, виждам български флагове. Благодаря за подкрепата", каза Димитров в интервюто на корта след мача.

На четвъртфиналите съперник на българина ще бъде победителят от мача между чеха Иржи Лехечка, номер 8 в схемата и французина Артур Риндеркнех.

Към 08:22 на 01.07.2024 Новините от днес