site.btaШампионът Нефтохимик 2010 постигна 11-ата си победа във волейболното първенство срещу Берое

Снимка: БТА

Отборът на Нефтохимик 2010, който е действащ шампион в мъжкото волейболно първенство, се наложи над Берое с 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:17) като гост в 15-ия кръг.

Тимът на треньора Мартин Стоев взе комфортно първите два гейма, но Берое спечели третия с 25:23. Нефтохимик не допусна изненада в четвъртата част и я затвори с 25:17. Бранимир Грозданов реализира 18 точки за бургазлии, а трима играчи помогнаха с по 10 - Иван Раич, Красимир Георгиев и Розалин Пенчев. От Берое с 8 точки завърши Иван Латунов. Нефтохимик е на трето място, само на точка от втория Левски София.

Черно море победи Марек Юнион-Ивкони с 3:1 като гост (25:21, 21:25, 25:23, 25:19). Симеон Димитров бе лидерът на тима от Варна с 18 точки, Кристиян Димитров завърши с 15, а Мирослав Градинаров - с 13. Цветелин Цветанов също отбеляза 18 за Марек.

В дербито на дъното на класирането Добруджа се наложи над Раковски с 3:0 (27:25, 25:23, 25:16). Маркус Уускари бе най-резултатен с 14 точки за домакините. Боян Христов реализира 11 за Раковски.