site.btaКарен Хачанов надигра Роберто Баутиста-Агут и е на четвъртфинал на тенис турнира в Марсилия

Снимка: AP Photo/Andy Wong

Руснакът Карен Хачанов продължи без проблем към четвъртфиналите на тенис турнира в Марсилия ATP 250 на твърда настилка с награден фонд 724 015 евро. Той надигра испанеца Роберто Баутиста-Агут с 6:2, 6:2 за част и 15 минути игра. Хачанов направи общо 4 пробива - по два в двата сета, като не позволи на испанеца да застраши неговото подаване и спокойно продължава в следващата фаза. Там той ще играе с победителя от двубоя между канадеца Феликс Оже-Алиасим и Чжъчжън Чжан от Китай. При нов успех Карен Хачанов, който е в долната част на схемата, може да стигне и до мач с Григор Димитров, в случай, че най-добрият български тенисист се справи в американеца Себастиан Корда утре, а след това и със следващия си съперник.

Оже-Алиасим се класира за следващия кръг, след като победи французина Кентен Алис с 6:2, 7:5.

Напред продължава и чехът Томаш Махач, който излезе победител от двубоя с италианеца Лоренцо Музети - 6:3, 6:2.

За следващата фаза се класира и Емил Руусувуори от Финландия, който се наложи над друг представител на домакините - Люка ван Аш със 7:6 (2), 6:4.

Към 08:21 на 19.07.2024 Новините от днес