site.btaМинистър Димитър Илиев награди Станимир Беломъжев за сребърния медал на Световното първенство по ски ориентиране

Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев връчи почетен плакет на Станимир Беломъжев, който спечели сребърен медал в спринта на Световното първенство по ски ориентиране в Рамзау, Австрия. Българинът финишира за 13:27 минути и остана на 23 секунди от шампиона Йорген Баклид (Норвегия).

"Поздравления за поредното постижение от голям шампионат във Вашата кариера. Знам колко усилия полагате, за да постигате тези резултати. Уверявам Ви, че можете да разчитате на подкрепата на ММС и в бъдеще", заяви министър Илиев.

Следващите предизвикателства пред българския състезател са Държавното първенство през тази седмица и финалният кръг от Световната купа в Естония (23-25 февруари), където Беломъжев ще преследва място в топ 3 на крайното класиране.

Към 06:18 на 26.07.2024 Новините от днес