site.btaС два гола в добавеното време Лече обърна Фиорентина

С два гола в добавеното време Лече обърна Фиорентина
Лече стигна до драматична победа над Фиорентина / снимка: АП/Giovanni Evangelista

С два гола след 90-ата минута Лече направи обрат и победи с 3:2 Фиорентина в среща от 23-тия кръг на италианския футболен шампионат.

Домакините, които влязоха в двубоя в серия от три последователни поражения, водеха на полувремето с попадение на Реми Уден. През втората част обаче Фиорентина сътвори обрат след голове на Роландо Мандрагора в 50-ата минута и Лукас Белтран четвърт час по-късно.

Домакините обаче не се предадоха и се опитаха да вземат поне точка, с която да спрат пропадането си в класирането. Така се стигна до 90-ата минута, в която Роберто Пиколи с глава насочи топката във вратата на Фиорентина за 2:2.

Лече намери време да стигне и до трите точки, като две минути по-късно Патрик Доргу довкара топката във вратата след удар Никола Кръстович и намеса на вратаря на гостите Пиетро Терачано.

С победата Лече се изкачи на 13-о място в класирането с 24 точки. Фиорентина е на шесто място с 34 точки.