site.bta20-годишен дебютант с първи хеттрик носи победата на Минесота над Детройт, Чикаго победи Уинипег като гост в първенството на НХЛ

Детройт, 15 февруари (БТА).
Мат Болди вкара първия си хеттрик в кариерата, за да помогне на Минесота да пребори Детройт със 7:4 в среща от Националната хокейна лига. Минесота събра 63 точки и дръпнаха с 3 пред Нешвил на 2-ото място в Централната дивизия. Детройт пък все повече се отдалечава от добрите си времена, заемайки 5-о място в Атлантическата дивизия, на цели 15 точки от 3-ия Торонто.
20-годишният новобранец Болди влезе в мача днес с четири попадения и една асистенция от началото на сезона. Днес освен неговия хеттрик, трябва да се отбележат и двата гола на Кирил Капризов, който подаде и за още един.
Йоел Ериксон-Ек вкара гол и подаде за един, както и Райън Хартман добави една шайба. Матс Зукарело се отличи с три подавания, а Джаред Спърджон с две.
Вратарят им Каапо Кахконен спаси 30 удара, но Детройт поведе с 2:0 до 4:01 минута, когато Дилан Ларкин и Густав Линдстрьом дадоха преднина на Червените криле. След това Минесота вкара пет безответни гола, а Лукас Раймънд направи 3:5 в 9:43 минута на третата част след подаване на Ларкин. Сам Гание заби четвъртия гол за Детройт след пад на Тод Бертуци.
Чикаго постигна успех с 3:1 при гостуването си на Уинипег в провинция Манитоба. И двата отбора са с по 48 точки в дъното на Централната дивизия, изоставайки на 11 точки от 4-ия Сейнт Луис.
Патрик Кейн се отличи с гол+пас, увеличавайки актива си на 10 точки в последните 7 мача. Вратарят-ветеран Марк-Андре Фльори спаси 31 изстрела за победата на Блекхоукс.
Срещата вървеше 1:1 до 9:42 в третия период, когато Алекс де Бринкат пресече пас в центъра, тръгна на самостоятелен пробив и изненадващо с китков удар прати шайбата зад вратаря Конър Хелебок. Брандън Хейгъл оформи крайния резултат на празна врата в последните секунди. Вторият капитан Марк Шийфеле вкара единствения гол за Джетс.
Едмънтън Ойлърс също като гост отнесе Сан Хосе с 3:0. Вратарят на канадския отбор Стюърт Скинър спаси 20 изстрела и записа първи мач без допуснат гол в кариерата си в НХЛ. Конър Макдейвид, Уорън Фьогеле и Дарнъл Нърс бяха точни за тима, който записа втора победа при треньора си Джей Уудкрофт. Едмънтън има 53 точки и се нарежда на 5-о място в Тихоокеанската дивизия, Сан Хосе са 7-и.
Торонто нямаше особени проблеми с новака в Лигата Сиатъл Кракен и го срази с 6:2. Мичъл Марнър вкара един гол и изработи два, Митчъл Бънтинг остана с гол и пас. Останалите точни изстрели бяха на Александър Керфуут, Онджей Касе, Давид Кампф и Джейк Мъцин. Кале Ярнкрок вкара гол и подаде за още един за Сиатъл.
Торонто е на 3-о място в Атлантическата дивизия и уверено върви към място в плейофите.