site.btaАрсенал намали изоставането си от лидера Ливърпул след успех над Нотингам Форест

снимка: AP Photo/Rui Vieira

Арсенал преодоля слабото си представяне през първото полувреме, за да намали изоставането си от лидера във Висшата лига Ливърпул до две точки след победа като гост с 2:1 срещу Нотингам Форест в двубой от 22-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" не създадоха много голови положения през първите 45 минути, но взеха трите точки благодарение на головете на Габриел Жезус и Букайо Сака през втората част. Домакините от Нотингам Форест успяха да вкарат почетно попадение чрез Тайво Авоний, който беше точен в 89-ата минута.

Ливърпул може да увеличи преднината си обратно до пет точки, ако победи Челси в сряда вечер.

Арсенал сложи край на поредица от три загуби на "Сити Граунд" и да прогони призраците от поражението през миналия сезон, с което борбата им за титлата приключи. Ситуацията на Форест в подножието на Висшата лига изглежда несигурна, тъй като те се намират на две точки над зоната на изпадащите със заплахата от отнемане на точки за нарушаване на финансовите правила, която виси над тима.

Лутън излезе от зоната на изпадащите във Висшата лига, след като с хеттрик на Илайджа Адебайо разгроми Брайтън с 4:0.

Адебайо се разписа още в 18-ата секунда на мача, а след това в 42-ата и в 56-ата минути. Чиедози Огбене добави един гол, а друго попадение на тима беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоарбитраж ВАР.

Лутън е на 17-о място в класирането с 19 точки, а Брайтън заема осмата позиция с 32.

Евертън спечели важна точка в борбата за оцеляване в елита, след като записа равенство 0:0 срещу Фулъм.

Серията от 17 мача без загуба на Астън Вила у дома в първенството беше прекъсната. Тимът допусна поражение от Нюкасъл с 1:3 в среща от 22-ия кръг. Фабиан Шар вкара два гола в рамките на четири минути между 32-ата и 36-ата, Алекс Морено си отбеляза автогол, а Оли Уоткинс беше точен за Вила.

Еберечи Езе помогна на Кристъл Палас да победи последния в класирането Шефилд Юнайтед с 3:2. Бен Бреретън-Диас изведе гостите напред в резултата в първата минута и те си върнаха преднината чрез Джеймс МакАти, след като Езе изравни за домакините. Английският национал Езе отново направи 2:2, а Майкъл Олис, който му асистира и за двете попадения, донесе успяха на тима в 67-ата минута.

Останалите пет мача от кръга в Англия ще се играят в сряда и в четвъртък.