site.btaМали ще играе на четвъртфиналите в турнира за купата на африканските нации

Мали ще играе на четвъртфиналите в турнира за купата на африканските нации
снимка: AP/Themba Hadebe

Мали се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на африканските нации след победа с 2:1 срещу Буркина Фасо.

"Орлите" поведоха в резултата още в третата минута след автогол на Едмонд Тапсоба. В 47-ата минута Ласин Синайоко се разписа за трети път в надпреварата, правейки аванса за Мали в мача две попадения.

Буркина Фасо върна един гол след точно изпълнение на дузпа от Бертранд Траоре в 57-ата минута.

На четвъртфиналите в събота малийците ще се изправят срещу домакина на турнира Кот д'Ивоар.

По-късно тази вечер е осминафиналният двубой между Мароко и Република Южна Африка.

Към 15:20 на 24.07.2024 Новините от днес