site.btaЧерно море направи равенство срещу украинския Днипро-1 в контрола

Черно море направи равенство срещу украинския Днипро-1 в контрола

Черно море завърши 2:2 срещу вицешампиона и настоящ лидер в първенството на Украйна Днипро-1 във втората си контрола от лагера в Турция.

„Моряците“ вкараха два красиви гола чрез Васил Панайотов и Исмаил Иса, но допуснаха леки попадения, които им попречиха да спечелят двубоя на стадион „Мардан“ в Алания.

Мишаел Алвес пропусна първия добър шанс за гол в мача. В 12-ата минута бразилецът спря на гърди центриране от десния фланг и стреля от около границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря на Днипро-1.

Две минути след това старши треньорът на Черно море Илиан Илиев трябваше да направи принудителна смяна. Атанас Илиев получи удар в гърба и напусна игра, а мястото му зае Исмаил Иса.

Днипро поведе в резултата в 18-ата минута с гол на Витиня. В 30-ата обаче Васил Панайотов изравни със страхотен гол. Халфът засече с воле центриране на Виктор Попов и заби топката в мрежата на украинците за 1:1.

В 52-рата минута Исмаил Иса изведе Черно море напред в резултата. Нападателят получи топката по въздух в наказателното поле и от воле прониза стража на Днипро-1 за пълния обрат в мача.

Преднината на българския отбор обаче се задържа съвсем малко, като в ответната атака украинците изравниха след прецизно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Едуард Сарапий за 2:2.

До края на мача не се случи нещо по-интересно, а играта бе накъсана от множеството смени.

Участие в мача за Черно море не взеха Едгар Пашеко и Кристо Яначков, които са с травми, а Мазир Сула е болен.

Съставът: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 33. Мишаел Алвес, 27. Даниел Димов, 9. Атанас Илиев

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 1. Денислав Стойчев, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 32. Мартин Дичев, 29. Берк Бейхан, 36.Александър Веселински, 41.Уеслен Жуниор, 86. Исмаил Иса, Николай Костадинов, Борис Стойков.

Към 07:27 на 24.07.2024 Новините от днес