site.btaСиатъл победи Кълъмбъс в НХЛ

Сиатъл победи Кълъмбъс в НХЛ
Снимка: AP Photo/John Froschauer

Джордан Ебърли отбеляза два гола и записа асистенция в рамките на първата третина, а Сиатъл Кракен победи с 4:2 Кълъмбъс Блу Джакетс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Джаред Маккан добави гол и асистенция, а четвъртото попадение бе дело на Брендън Танев. Оливер Бьоркстранд записа участие в две резултатни нападения и Сиатъл увеличи серията си от точки до три поредни мача. Джоуи Дакор пък спря 30 удара.

Игор Чинаков вкара два пъти в последната третина и Данил Тарасов спаси 23 удара на вратата на Блу Джатес.

Брейдън Шен вкара 1:04 минути след началото на продължението и Сейнт Луис Блус победи с 4:3 Лос Анджелис Кингс във втория неделен мач. Джордан Кайру завърши с попадение и две асистенции за Блус, Павел Бухневич и Ник Леди също се разписаха, а Джоел Хофър направи 30 спасявания.

Филип Дано, Ейдриън Кемп и Джарет Андерсън-Долан бяха точни за Кингс, които отстъпиха в четвърти пореден мач.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Сейнт Луис - Лос Анджелис - 4:3 след продължение
Сиатъл - Кълъмбъс - 4:2