site.btaЛийдс с Груев в състава си ще преиграва срещу Плимут, шестодивизионен отбор продължава напред за Купата на Англия

снимка: АП/Peter Byrne

Националът Илия Груев игра цял мач за Лийдс при равенството 1:1 срещу Плимут в среща от четвъртия кръг за Купата на Англия.

Ремито прекъсна серията на Лийдс от пет поредни победи във всички турнири и двата отбора ще преиграват двубоя, за да определят кой ще продължи на осминафиналите.

Груев започна като титуляр и отново се представи на ниво, като дори можеше да се разпише, но вратарят на Плимут спаси негов опасен удар.

Лийдс поведе в 31-ата минута с гол на Джейдън Антъни, но гостите стигнаха до равенство с попадение на Адам Рандел в 71-ата минута.

Голямата изненада в четвъртия кръг поднесе отборът от шестото ниво на английския футбол Мейдстоун Юнайтед, който елиминира втородивизионния Ипсуич след победа с 2:1.

Елитният Евертън също приключи участието си за ФА Къп след поражение у дома от Лутън с 1:2.

Коули Уудроу вкара дълбоко в добавеното време и донесе успеха на Лутън насред "Гудисън Парк". Преди това Виталия Миколенко си вкара автогол и даде преднина на Лутън в 39-а минута, а Джак Харисън изравни за Евертън в 55-а минута.

В други срещи от 1/16-финалите Брайтън разгроми Шефилд Юнайтед с 5:2 като  гост, а Лестър спечели с лекота срещу Бирмингам с 3:0.

Към 05:24 на 07.07.2024 Новините от днес