site.btaЛудогорец победи шампиона на Полша в контрола

Лудогорец победи шампиона на Полша в контрола
снимка: ПФК Лудогорец

Лудогорец победи шампиона на Полша Ракув (Ченстохова) с 3:1 в контролна среща в Белек, Турция.

Това е втора победа за разградчани в Турция след успеха с 3:0 срещу Олимпия Любляна.

Квадво Дуа откри за Лудогорец още в първата минута след пас на Кайо Видал. Поляците изравниха шест минути по-късно чрез Анте Църнац, но Лудогорец бързо си върна аванса в резултата след автогол на Аднан Ковачевич след центриране на Бърнард Текпетей.

В добавеното време на мача Рик Джонатан вкара трети гол и оформи крайното 3:1.

Лудогорец ще изиграе още три проверки в Турция - на 30 януари срещу Теплице, на 31 януари срещу чешкия Сигма Оломоуц и Млада Болеслав на 3 февруари.

"Доволен съм от момчетата, но има още какво да подобряваме. Победихме шампиона на Полша, което носи самочувствие. Квадво се възстанови от контузия, той е изключително добър нападател. Не ни трябват много хора, но най-вероятно ще има входящи трансфери. Сонко вече е с отбора, но имаше дълъг полет и изгледа мача като зрител", каза старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев пред "Диема Спорт".

Стартов състав на Лудогорец: Серджио Падт, Оливие Вердон, Диниш Алмейда,  Аслак Фон Витри, Сон, Якуб Пьотровски, Педро Нареси, Тодор Неделев, Квадво Дуа, Бърнард Текпетей, Кайо Видал.

Към 18:24 на 24.07.2024 Новините от днес