site.btaЕтър победи Янтра в Несебър

Етър победи Янтра в Несебър
снимка: Пресслужба на Етър

Етър постигна победа с 3:1 срещу Янтра (Габрово) в третата си контрола от зимната подготовка. Проверката се игра при дъждовно време на градския стадион в Несебър, а попаденията вкараха към края на мача Ивайло Димитров и Брайън Есало.

"Етър" започна с Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела и Диаманка Секу. Още в 12-ата минута след остро влизане срещу Моран двата отбора се сдърпаха и реферът показа червен картон на Луис Кордова.

С човек по-малко етърци стигнаха до гол, който обаче бе отменен поради засада. Николай Янков след рейд изведе Крум Стоянов, който с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада. Минута след това Мартин Николов влезе на мястото на изгонения Кордова.

„Болярите“ решиха мача с два бързи гола. В 76 минута Дидис Пита отляво центрира перфектно към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и вкара за 1:0. Само след две минути Ловре Кнежевич  от дълбочина изведе Брайън Есало, който финтира защитник и вратаря и удвои. До края Мартин Величков спаси удар от фаул, а етърци имаха възможности и за трети гол.

Следващата контрола на етърци по време на лагера е на 31 януари срещу водача във Втора лига Септември (София).

Към 18:25 на 24.07.2024 Новините от днес