site.btaЛука Дончич отбеляза историческите 73 точки при успех на Далас над Атланта

Лука Дончич отбеляза историческите 73 точки при успех на Далас над Атланта
снимка: АР, Jason Getz

Гардът на Далас Маверикс Лука Дончич вкара 73 точки, най-много в един мач през този сезон в НБА и помогна на своя тим да прекрати серията от три поражения с победа със 148:143 над Атланта Хоукс.

Така словенецът стана едва четвъртия състезател постигал такъв точков актив в историята на НБА. Преди него това направиха Уилт Чембърлейн, Коби Брайънт и Дейвид Томпсън.

24-годишният словенец беше 25 от 33 от игра, 8 от 13 от линията за 3 точки и 15 от 16 на фаул линията, като добави 10 борби и 7 асистенции. Това беше втори мач със 70 точки за даден играч в лигата този сезон и 15-и за всички времена. Джоел Ембийд от Филаделфия вкара 70 в понеделник.

Далас остана без Кайри Ървинг (контузен палец), също получи 21 точки от Джош Грийн.

Трей Йънг от Атланта се завърна, след като пропусна два мача заради мозъчно сътресение и завърши с 30 точки и 11 асистенции.

Оби Топин вкара кош при оставащи 3,4 секунди до финалната сирена и Индиана устоя на 62 точки от Девин Букър, за да сложи край на седемте победи на Финикс – 133:131.

Индиана заличи пасив от 17 точки от първото полувреме и изравни игра при 129:129 с оставащи 1:23 минути.

Паскал Сиакам поведе Индиана с 31 точки, докато Топин добави 23. Дюрант се отчете с 20 пункта за Финикс, а Ерик Гордън добави 14.

Джеймс Хардън натрупа 22 точки, 10 борби и 13 асистенции за своя първи трипъл-дабъл за сезона, а Лос Анджелис Клипърс победи като гост Торонто със 127:107. Ръсел Уестбрук допринесе с 20 точки от пейката за Клипърс, а Пол Джордж отбеляза 21.

Скоти Барнс бе най-резултатен за Торнто с 23 точки.

Шай Гилджъс-Александър отбеляза 31 точки и Оклахома Сити Тъндър спечели петата си поредна победа, като се наложи над домакина Ню Орлиънс със 107:83. Чет Холмгрен добави 20 точки и 13 борби, а Джейлън Уилямс натрупа 15 точки и 7 асистенции, като Тъндър спечели за девети път в 11 мача.

Донован Мичъл вкара 32 точки, а Джарет Алън записа 24, за да поведат Кливланд към успех над Милуоки със 112:100.

Бъкс бе воден от Янис Адетокумбо с 22 точки и 11 борби и 9 асистенции. Деймиън Лилард добави също 22 точки, а Крис Мидълтън записа 14.