site.btaОБНОВЕНА Гергана Павлова и Михаела Чепишева се класираха за втория кръг на турнир по бадминтон в Исландия

Гергана Павлова (в червено) и Михаела Чепишева, снимка: БТА

Гергана Павлова и Михаела Чепишева се класираха за втория кръг на единично жени на международния турнир по бадминтон в Рейкявик (Исландия).

Шестата поставена Павлова надделя над Магда-Сабрина Лозничериу (Англия) с 21:10, 21:12 за 21 минути, а Чепишева елиминира канадката Аруши Чандъл с 21:13, 21:11 за 28 минути. Утре съперничка на Павлова ще бъде Кайса Ван Далм (Дания), а Чепишева ще излезе срещу третата в схемата Петра Поланч (Словения).

Таня Иванова загуби на старта от Аурелия Салсабила (Индонезия) с 15:21, 17:21 за 25 минути.

Станимир Терзиев и Красимир Тодоров загубиха първите си мачове от квалификациите при мъжете, а на двойки победиха представителите на домакините Габриел Инги Хелгасон и Робърт тор Хен с 15:21, 21:11, 23:21 за 40 минути.

Чепишева и Цветина Попиванова са поставени под номер 1 на двойки жени и ще започнат участие в надпреварата утре срещу Герда Войтеховская (Литва) и Дрифа Хардардотир (Исландия). Таня Иванова и Гергана Павлова са трети в схемата и ще срещнат Мия и Сана Тхоркилдсхьой (Фарьорски острови).

Към 06:19 на 18.07.2024 Новините от днес