site.btaНова двусетова победа доближи Арина Сабаленка на един успех от защита на титлата от Откритото първенство на Австралия

Арина Сабаленка се класира за финала на Откритото първенство на Австралия / снимка: АП/Alessandra Tarantino

Арина Сабаленка е само на една победа от това да защити титлата си от Откритото първенство на Австралия при жените.

Белорускинята се наложи със 7:6(2), 6:4 над американката Коко Гоф в полуфиналите на турнира и за втора поредна година ще играе в спора за трофея. Освен това поставената под номер 2 в схемата Сабаленка взе реванш от Гоф за поражението си във финала на Откритото първенство на САЩ през септември миналата година.

Сабаленка започна много мощно мача и бързо си осигури преднина от 5:2 гейма.

Тогава обаче дойдоха най-добрите минути за Гоф в мача, в които 19-годишната американка спечели  четири последователни гейма и на свой ред поведе с пробив при 6:5. Четвъртата в схемата Гоф дръпна с 30:0 на свой сервис, но Сабаленка някак успя да обърне 12-ия гейм в мача и да докара първата част до тайбрек.

В него тенисистката от Беларус бе по-добра, поведе с 4:0, а след това и с 6:1 точки и затвори сета след 7:2.

Във втория сет Сабаленка и Гоф печелеха подаванията си до 4:4 гейма. Тогава защитаващата титлата си успя да стигне до две точки за пробив и при втората възможност записа такъв, който реално ѝ осигури и спечелването на мача.

От началото на турнира Сабаленка все още няма загубен сет, но днес за пръв път загуби повече от четири гейма в рамките на един сет.

Въпреки че направи повече непредизвикани грешки и по-малко асове, Сабаленка записа много по-голям брой печеливши удари спрямо Гоф - 33 срещу 22. Американката обаче направи и осем двойни грешки срещу само две на Сабаленка, което допълнително подпомогна представянето на белорускинята.

На финала в събота Сабаленка ще срещне победителката от втория полуфинал, в който съпернички са Цинвън Чжън от Китай и квалификантката от Украйна Даяна Ястремска. До момента нито Чжън, нито Ястремска са играли финал на турнир от Големия шлем.

Към 15:26 на 08.07.2024 Новините от днес