site.btaЯнтра победи дубъла на Черно море във втората си контрола

Янтра победи дубъла на Черно море във втората си контрола
снимка: ФК Янтра

Втородивизионният Янтра постигна втора победа в зимните контроли и първа по време на подготвителния лагер край морето. Съставът на Велислав Вуцов се наложи с 4:0 над втория отбор на Черно море, който дели първото място с Лудогорец III в Североизточната Трета лига. Двубоят се игра на един от терените в с.Оброчище.

Още в 10-ата минута Емил Колев получи травма в глезена и беше принудително заменен от Никола Ботев. Юношата на Янтра се разписа само девет минути, след като се появи в игра. Валентин Цветанов проби отляво и от аутлинията пусна пас в наказателното поле, а Ботев засече за 1:0.

В 26-ата минута нов добър пробив на Цветанов доведе до нарушение срещу него в наказателното поле и дузпа. Излезлият с капитанската лента Тони Иванов не сбърка от бялата точка и покачи на 2:0. Класиката преди почивката оформи новото технично попълнение на Янтра Айвън Ангелов, който направи самостоятелен рейд в 39-ата минута и реализира първото си попадение с екипа на габровския отбор за 3:0.

През вторите 45 минути на терена преобладаваше битката, а головите възможности бяха по-малко. В 70-ата минута, след центриране на Казаков от ъглов и разбъркване в наказателното поле на варненци, Дани Младенов реализира дежурното си попадение и покачи на 4:0. Това се оказа и последният гол в срещата.

Следващата проверка на Янтра ще бъде в събота, 27 януари, срещу Етър. Мачът ще се проведе в Несебър.

Към 18:31 на 24.07.2024 Новините от днес