site.btaМлад отбор на Левски допусна трета загуба на лагера си в Турция

Млад отбор на Левски допусна трета загуба на лагера си в Турция
Снимка: Фейсбук на Левски

Левски допусна трета загуба по време на лагера си в турския курорт Белек, като отстъпи пред Дукажини от Косово с 1:2. Прети това тимът на Николай Костов отстъпи пред унгарския Вашаш (2:3) и украинския Олександрия (1:2).

Съперникът поведе с два гола още в началото на мача след статични положения и недобри изяви на защитата на "сините" и третия вратар Иван Андонов. Резервата Джамад Ел Джемили върна един гол за Левски четвърт час преди края на редовното време.

Левски започна с изключително млад състав, като на терена бяха главно юноши на клуба, плюс по-опитните Кристиан Димитров, Илиян Стефанов, който беше капитан, Асен Чандъров и Марин Петков. Интересно бе, че всички бяха юноши на "сините" без централния защитник Димитров.

Треньорът на "сините" Николай Костов и един от асистентите му се бяха качили през първото полувреме на висока платформа до центъра на терена, за да имат по-добър поглед върху играта.

В седмата минута капитанът на Дукажини Морина откри резултата от пряк свободен удар, като стената се разкъса, а вратарят Иван Андонов не успя да достигне топката, която влетя в десния му ъгъл.

В 14-ата минута тимът от Косово удвои резултата. Морина центрира от пряк свободен удар на задна греда, където централният защитник Башид Исени скочи най-високо и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата на Левски.

В 21-вата минута Левски най-после направи добра атака, като Преслав Бачев центрира отдясно, а включилият се в атака Кристиан Димитров стреля с глава, като топката се удари в напречната греда и се върна на терена.

В 33-ата минута шут на Далку от Дукажини премина над напречната греда на Андонов.

В 37-ата минута 15-годишният Стивън Гаоте получи топката отляво, финтира двама съперници и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 40-ата минута Марин Петков стреля от пряк свободен удар над вратата. Малко по-късно Петков стреля остро при нов фаул, а вратарят Хаджи Хамза парира шута.  В последната минута на първата част Андонов изби с една ръка удар на Морина в корнер.

През второто полувреме в състава на Левски влезе новото попълнение Фабио Лима, а след час игра на терена влязоха цели девет нови футболисти - Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Вандерсон Цунами, Дарлан, Асен Митков, Асими Фадига, Уелтон и Рикардиньо.

В 71-вата минута Галчев се измъкна отдясно при бърза атака и даде успоредно подаване към границата на наказателното поле, където Фадига със силен шут прати топката в напречната греда.

В 75-ата минута току-що влезналият на терена като резерва Джавад Ел Джемили вкара за "сините". Той получи топката и напредна сам, като стреля остро от границата на наказателното поле, а вратарят Хаджи Хамза не се намеси добре, като боксира топката, която мина зад гърба му и влезе във вратата. Две минути по-късно Ел Джемили отново имаше шанс, но ударът му бе спасен от вратаря на косоварите.

В последната минута Ван дер Каап можеше да изравни с глава, но турският съдия отсъди нарушение в атака.

Утре Левски ще изиграе поредната си контрола в Турция, като съперник на тима ще бъде босненският Тузла Сити.

Съставът на Левски: Иван Андонов, Кристиан Димитров, Виктор Любенов, Александър Божилов, Дейвид Михалев, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Стивън Гаоте, Кристиян Йовов, Марин Петков (46 - Фабио Лима), Преслав Бачев (Пламен Андреев, Келиан ван дел Каап, Патрик-Габриел Галчев, Вандерсон Цунами, Дарлан, Асен Митков, Асими Фадига, Уелтон, Рикардиньо, Джавад Ел Джемили)

Към 18:58 на 16.07.2024 Новините от днес