site.btaСерия от 22 безответни точки донесе победа на Клипърс над Бруклин Нетс, Никола Йокич вкара 42 точки за Денвър срещу Вашингтон

снимка: AP Photo/Matt York

Кауи Леонард вкара 14 от всичките си 21 точки в мача в последните пет минути и имаше огромна роля за победата на Лос Анджелис Клипърс със 125:114 над Бруклин Нетс в първенството на НБА. Това е 27-и успех за тима от началото на сезона и те водят в класирането на Тихоокеанската дивизия. Но мачът мина през доста перипетии за тях и вероятно загубата би им подхождала повече, защото те взеха първи аванс в срещата чак 2:50 минути преди края. Изоставаха с 18 точки, но направиха серия от 22:0, за да спечелят 10-а победа в последните си 12 срещи. Леонард затвори 22-те поредни безответни точки с тройка от ъгъла на полето.

Иначе Джеймс Хардън беше най-резултатен за домакините от ЛА с 24 точки и 10 асистенции, а Ръсел Уестбрук започна от пейката, но вкара 23. За гостите от Бруклин Майкъл Бриджис наниза 26, 20 от които преди почивката.

Бостън продължава да бъде номер 1 в цялата Лига, записвайки 33-и успех от началото на сезона. В петък те паднаха за първи път през сезона у дома  от Денвър, но днес нямаха проблем с дошлия с доста проблеми отбор на Хюстън Рокетс и го победиха със 117:106.

Дерик Уайт вкара 21 точки и взе 12 рибаунда, Джейсън Тейтъм остана с 18, а Джейлън Браун приключи мача с трети трипъл-дабъл в кариерата. Той наниза 13 точки, взе 11 борби и подаде 10 паса.

Дилън Брукс Брукс беше най-резултатен за гостите от Тексас с 25 точки в отсъствието на контузените Фред ван Флийт, Джабари Смит-джуниър, Джеф Грийн, Реджи Бълок и Тари Ийстън.

Финикс Сънс се наложи над Индиана със 117:110 с 40 точки на Кевин Дюрант и 26 на Дивайн Буукър. Това е пети пореден успех на Слънцата над този противник, а те заемат 2-ата позиция в Тихоокеанската дивизия с 24/18.

Брадли Бийл реализира 11 пъти от 16 опита и приключи с 25 точки. Той вкара три коша в последните 2:11 минути, за да измъкне мача. Буукър пък реализира едва 9 пъти от 24 изстрела от игрова ситуация, в това число и една тройка, но 25 секунди преди сирената.

Лейкърс също постигна домакинска победа – 134:110 над Портланд, като Д'Aнджело Ръсел вкара 34 точки за успеха, а ветеранът ЛеБрон Джеймс добави 28. Така Езерняците вече имат равен баланс в първенството 22 победи и 22 поражения. Остин Рийвс с 15 точки, както и 14 пункта и 14 борби на Антъни Дейвис имаха своето значение.

42 точки реализира Никола Йокич за успеха на Денвър над Вашингтон. Сърбинът взе 12 борби и подаде 8 асистенции. Защитаващият титлата си тим на Нъгетс е 3-и в Северозападната дивизия с 30/14. Джамал Мъри и Майкъл Портър-джуниър се отличиха с по 19 точки за всеки.

Паоло Банкеро пък вкара 20 за Орландо, който победи регионалния си съперник Маяви със 105:87. За Маями това е втора поредна загуба, но те са на върха в Югоизточната дивизия с 24/19.

Към 05:19 на 26.07.2024 Новините от днес