site.btaРепублика Южна Африка постигна убедителен успех над Намибия в турнира за Купата на Африка

снимка: AP photo/Sunday Alamba

Ветеранът Темба Зване вкара два гола за комфортната победа на Южна Африка с 4:0 над Намибия в група Е на турнира за Купата на Африканските нации. Битката в групата се завърза здраво, след като Намибия изненада Тунис в първия кръг. При това положение начело е Мали с 4 точки, пред Южна Африка - първата си победа, и Намибия с по 3, а "картагенските орли" са с 1.

Пърси Тау откри за тима на Република Южна Африка в 14-ата минута от дузпа, като за него това е втора дузпа на турнира. Първата срещу Мали в първата среща я пропусна, но сега не остави шанс на вратаря на намибийците.

Този път наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка на Райън Хамамууб, а нарушението потвърдено от системата за видеопомощ (ВАР). Тапело Морена проби по крилото и центрира, а топката се отби в ръката на Хамамууб.

В 25-ата минута Зване удвои преднината на своя тим, след като завърши нов блестящ пробив на Морена. След два допуснати гола за 25 минути тимът на Намибия така и не се възстанови и нямаше кой знае какви съпротивителни сили. Пет минути преди края на първото полуврее Зване вкара за 3:0, след като защитата на противника не успя да се подреди бързо.

Четвърт час преди края на мача рeзервата Тапело Масеко оформи крайния резултат. Той спринтира между линиите, след като топката беше прехвърлена над защитата. Масеко излезе сам срещу вратаря и не сбърка.

От днес започват мачовете от последния кръг в групите, като от 19:00 часа ще се играят двете срещи в група А (Екваториална Гвинея – Кот д’Ивоар и Гвинея-Бисау – Нигерия), а от 22:00 часа са тези в група В (Мозамбик – Гана, Кабо Верде – Египет).

Към 00:46 на 06.07.2024 Новините от днес