site.btaСаудитска Арабия продължава към осминафиналите за Купата на Азия след успех над 9 футболисти от Киргизстан

Снимка: AP Photo/Aijaz Rahi

Воденият от Роберто Манчини състав на Саудитска Арабия си гарантира участие на осминафиналите за Купата на Азия, след като в мач от група F победи с 2:0 останалия с девет души на терена Киргизстан. По този начин саудитите имат 6 точки на върха в потока, а в друга среща Тайланд и Оман направиха 0:0.

Айзар Ахматов от Киргизстан беше отстранен заради груб фаул още в 9-ата минута. Той вдигна високо крака си в лицето на Сами Ал-Наджи. Първоначално Ахматов беше само предупреден, но след като съдията беше извикан на монитора (ВАР) да види ситуацията, веднага промени решението си на червен картон. С човек повече саудитите натиснаха, но откриха чак в 35-ата минута с фалцовото изпълнение на Мохамед Кано.

Вечерта за Киргизстан стана от лоша към по-лоша, когато полузащитникът Кими Бьорн Мерк беше изгонен в 52-ата минута за безразсъден фаул срещу Хасан Ал-Тамбакти. Както при Акматов, Мерк първоначално получи жълт картон, след като ритна защитника в глезена, но пак стана жертва на сигнала от стаята за видеоповторения (ВАР) и трябваше да напусне. Киргизите се държаха стабилно до 84-ата минута, когато Ал-Гамди удвои преднината на Саудитска Арабия с удар от далечна дистанция. Топката се изплъзна през ръкавиците на вратаря Ержан Токотаев и спря в мрежата му.

"Двата червени картона бяха правилни. Трябва да играеш футбол и да не риташ противниците “, каза Манчини след това. "Пропуснахме много положения за гол днес. Но ако вкараме по два гола във всеки мач, тогава съм щастлив. Доволен съм от моите играчи".

Саудитска Арабия се присъединява към домакините от Катар, както и към Австралия, Ирак и Иран с виза за осминафиналите.

В другата среща от групата Тайланд и Оман завършиха 0:0, като за тайландците това е 4-а точка и те също гледат напред, заемайки 2-ото място. Оман има 1 точка, а Киргизстан – 0. Отборът на Тайланд имаше повече шансове за гол, но не успя да ги реализира. Оман можеше да реши мача в своя полза пет минути преди края, но ударът с глава на Oмер Aл Maлки изненадващо не намери целта.

Към 11:19 на 24.07.2024 Новините от днес