site.btaРеал Мадрид се наложи трудно срещу застрашения от изпадане Алмерия

Реал Мадрид се наложи трудно срещу застрашения от изпадане Алмерия
снимка: AP/Bernat Armangue

Реал Мадрид победи драматично с 3:2 като домакин Алмерия в двубой от 21-ия кръг от Примера дивисион. Двубоят премина през множество спорни моменти, а "белите" изоставаха с 0:2, но успяха да направят драматичен обрат, който ги изкачи на първото място във временното класиране в Примера диивисион.

Застрашеният от изпадане отбор от областта Андалусия поведе изненадващо в резултата чрез Ларжи Рамазани след само 40 секунди игра в испанската столица.

Едгар Гонсалес направи 0:2 и също наказа пасивното поведение на 14-кратните клубни шампиони.

Обратът започна през втората част, когато главният съдия Франсиско Маесо отсъди дузпа за игра с ръка на бразилеца Кайки в наказателното поле след центриране на Фран Гарсия. Реферът взе решението след консултация със системата за видеоарбитраж, а в 57-ата минута Джуд Белингам намали изоставане за столичани с точен шут от бялата точка.

Четири минути след това попадение на Серхио Арибас от гостите беше отменено заради нарушение по време на атаката за Алмерия.

Реал Мадрид изравни за 2:2 чрез Винисиус Жуниор, който се разписа след центриране на Орелиен Чуамени в 61-ата минута. Този гол също беше прегледан обстойно от видео асистент съдиите и главния арбитър заради съмнения за игра с ръка на нападателя на мадридчани.

Последва сериозен натиск за домакините, но ножичен шут на Белингам излезе в аут, а сериозни пропуски направи и Винисиус. Попадение на английския национал Белнигам беше отменено заради засада.

В деветата минута на допълнителното време Джуд Белингам асистира за Даниел Карвахал в наказателното поле на гостите и защитникът на Реал Мадрид отблизо реализира третия и победен гол във вратата на Алмерия.

"Белите" са с 51 точки на първо място в класирането, докато Алмерия заема 20-та позиция със само 6 пункта и без спечелена победа.

В друга среща от кръга Осасуна се наложи с 3:2 срещу гостуващия Хетафе.

По-късно днес шампионът Барселона гостува на Бетис, докато Жирона приема Севиля.