site.btaНационалката Борислава Христова игра на ниво при победа на Сепси в баскетболното първенство на Румъния

снимка: ФИБА

Националката Борислава Христова и отборът на Сепси разгромиха гостуващия Клуж-Напока с 92:45 (28:11, 25:13, 12:7, 27:14) в среща от десетия кръг на женското баскетболно първенство на Румъния. Тимът е лидер в класирането с пълен актив от 18 точки и мач по-малко, след като продължава без поражение от началото на сезона.

Българката влезе като резерва в края на първата четвърт и за 20:15 минути записа 14 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Следващият мач на Сепси е на 27 януари като гост на Олимпия Брашов.

Друга националка Гергана Иванова направи "дабъл-дабъл" при победата на Измит у дома срещу Хатай със 131:87 в мач от 21-ия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Иванова завърши 15 точки, 6 борби, 13 асистенции и 1 отнета топка за 27 минути на паркета.

Халия Хилмсън се отчете с 28 точки и 6 борби за успеха.

Измит има актив от 13 победи и 7 загуби, заемайки трето място в класирането. На 28 януари Иванова и съотборничките й ще гостуват на Боташ.

Към 07:05 на 03.06.2024 Новините от днес