site.btaДжокович влезе в кавга с фен по време на мач срещу Попирин

Джокович влезе в кавга с фен по време на мач срещу Попирин
снимка: АП/Asanka Brendon Ratnayake

Сръбският тенисист Новак Джокович влезе в кавга с фен по време на мача от втория кръг на Откритото първенството на Австралия срещу австралиеца Алексей Попирин.

Един от зрителите извика нещо обидно към световния номер 1 преди старта на петия гейм в четвъртия сет, след което Джокович се приближи до трибуните и се обърна към фена.

"Искаш ли да дойдеш тук? Слез и ми го кажи в очите", каза тенисистът.

Джокович победи Попирин в четири сета с резултат 6:3, 4:6, 7:6 (7:4), 6:3. Срещата продължи 3 часа и 11 минути. В третия кръг на Australian Open 36-годишният сърбин ще играе с аржентинеца Томас Мартин Ечевъри.

"Не играх най-добрия си тенис, все още се опитвам да намеря формата си“, каза 36-годишният Джокович.

Към 20:33 на 24.07.2024 Новините от днес