site.btaТреньорът на Гана Крис Хютън е бил нападнат от ядосан фен на отбора пред хотела

Треньорът на Гана Крис Хютън е бил нападнат от ядосан фен на отбора пред хотела
снимка: AP Photo/Sunday Alamba

Ядосан фен се опита да удари старши треньора на националния отбор на Гана по футбол Крис Хютън след неприятната им загуба за Купата на Африканските нации в неделя и беше отведен от полицията, потвърдиха в понеделник представители на отбора пред Ройтерс.

Гана загуби от Кабо Верде с 1:2 с гол в добавеното време. Кабо Верде е най-малката от 24-те страни-участнички на турнира и за мнозина това е един от шокиращите резултати в неделя.

Хютън беше причакан от ядосания фен пред хотела на отбора, когато делегацията им се прибираше от мача. Полицията, която съпровождаше играчите, както и охраната на хотела обаче се намесиха бързо и предотвратиха инцидента. Освен с опит да бъде ударен, треньорът е бил подложен и на залп от словесни обиди и ругатни. Това е второ поредно шокиращо поражение на силния тим на Гана от слаб противник, след като през ноември бяха победени от Коморските острови в Световна квалификация.

"Ние сме невероятно, изключително разочаровани от резултата. Влязохме в мача с план, който включваше атакуващ стил, да търсим положения. И смятахме, че по-активният отбор ще спечелиn, заяви треньорът пред медиите. "Лошо е, че допуснахме ранен гол, но след това се върнахме в играта, изравнихме, обясни още бившият ирландски национал".

Кабо Верде откри резултата в 17-ата минута чрез Жамиро Монтейро. Александър Джику изравни в 56-ата след пас на Джордан Айю. Но бившият футболист на Левски Гари Родригес вкара в 92-ата минута и донесе успеха на островната държава.

Към 23:30 на 11.05.2024 Новините от днес