site.btaЧерноморец се справи като гост на Ямбол в Националната баскетболна лига

Черноморец се справи като гост на Ямбол в Националната баскетболна лига
снимка: Национална баскетболна лига

Отборът на Черноморец победи тима на Ямбол със 100:66 (26:23, 20:12, 36:13, 18:18) като гост в мач от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Гостите записаха 14-и успех от 16 срещи от началото на сезона, докато за Ямбол поражението бе второ поредно и общо десето.

Началото на двубоя бе доста оспорвано, но през втората част баскетболистите на Черноморец успяха да натрупат аванс от 46:35 в края на първото полувреме. Последва много резултат трета четвърт за гостите от Бургас, които реализираха 36 срещу 13 точки за Ямбол и се откъснаха с 82:48 преди последните 10 минути.

Най-голямата разлика в мача достигна 45 точки, а Черноморец имаше превъзходство по всички показатели.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за бургазлии с 20 точки и 6 борби, а по 18 точки вкараха Травис Макконико и Андрей Иванов. Макконико добави 6 борби и 9 асистенции, а Иванов – 9 борби.

За домакините Кевин Хънт завърши с 31 точки и 3 борби.

В следващия кръг на 17 януари Черноморец приема Черно море Тича, а Ямбол ще гостува на Спартак Плевен на 24 януари.

Срещи от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Ямбол – Черноморец – 66:100 (23:26, 12:20, 13:36, 18:18)

Черно море Тича – ЦСКА

Шумен – Миньор 2015       – 70:65 (21:15, 15:12, 21:12, 13:26)
Левски – Академик Пловдив – 72:62 (20:17, 12:15, 23:13, 17:17)
Спартак Плевен – Балкан   – 88:78 (20:23, 29:17, 22:19, 17:19)
Берое – Рилски спортист   – 70:82 (16:19, 23:27, 12:23, 19:13)

7. Ямбол 	        16 	6 	10 	1277:1399	22
 8. Миньор 2015 	16 	6 	10 	1202:1350 	22
 9. Черно море Тича 	15 	6 	9 	1197:1275 	21
 10. Левски 	        16 	5 	11	1193:1237	21
 11. Шумен 	        16 	5 	11 	1317:1366 	21
12. Академик Пловдив 	16 	4 	12 	1221:1343	20

Към 00:44 на 21.05.2024 Новините от днес