site.btaОтборът на Кот д'Ивоар започна с победа над Гвинея Бисау участието си на Купата на африканските нации

Снимка: AP Photo/Sunday Alamba

Отборът на Кот д'Ивоар, който е домакин на турнира за Купата на африканските нации по футбол, успя да започне с победа - 2:0 над тима на Гвинея Бисау в мача на откриването

"Лъвовете" на френския селекционер Жан-Луи Гасе трябваше да чакат едва четири минути, преди Секо Фофана да открие резултата за домакините и да хвърли в радост стадион "Аласан Уатара". Фофана, който е съотборник на Кристиано Роналдо в саудитския Ал-Насър можеше да удвои резултата в 35-ата минута, но ударът му срещна напречната греда на вратата на Упарин Джоко.

През втората част на срещата темпото спадна, но Кот д'Ивоар затвърди успеха си с попадение на Жан-Филип Красо в 56-ата минута, който завърши индивидуална акция.

Тимът на Кот д'Ивоар бе елиминиран в миналото издание на КАН още на осминафиналите, като отстъпи на Египет след изпълнение на дузпи. Домакините имат две победи в турнира - през 1992 и 2015, и се надяват да прибавят трета звезда на фланелките си.

Отборът на Гвинея Бисау все още няма нито една победа във финали на турнира на африканските нации.

В следващия кръг Кот д'Ивоар ще играе във вторник срещу тима на Нигерия, който днес ще срещне Екваториална Гвинея.

Към 00:40 на 06.07.2024 Новините от днес