футбол - първенство на Италия - подробности

Ювентус в топ 4 на Серия А
след голов дебют за
Влахович и Закария

Торино, 7 февруари (БТА).
Ювентус влезе в топ 4 на Серия А след домакинска победа с 2:0 над Верона. Новите попълнения Душан Влахович и Денис Закария записаха забележителен дебют с бяло-черната фланелка, отбелязвайки двете попадения за успеха.
Юве започна агресивно и притисна съперника в мъглата над Торино. В 13-а минута Влахович бе изведен от Пауло Дибала на стрелкова позиция и с елегантно докосване прати топката в мрежата, дебютирайки с гол след трансфера си от Фиорентина миналата седмица.
Постепенно Верона изнесе топката в по-предни позиции и опита да затрудни защитата на Юве, но в 61-а минута Юве организира опасна контраатака, Алваро Мората напредна в средата на терена и изведе другото ново попълнение Денис Закария, който прати топката за втори път в мрежата на Верона.
До края Адриен Рабио и резервите Уестън Маккени и Мойс Кийн имаха ситуации за трети гол, но пропуснаха.
С победата Ювентус измести Аталанта от четвъртото място в класирането. Юве има 45 точки с две повече от Аталанта, но и мач повече. Верона е девети с 33 точки.