site.btaФиорентина елиминира Болоня след дузпи

Фиорентина елиминира Болоня след дузпи
Снимка: АП

Отборът на Фиорентина се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол след победа с дузпи срещу Болоня.

Мачът приключи при нулево равенство в редовното време и продълженията, а при дузпите Фиорентина спечели с 5:4.

"Виолетовите" вкараха и петте изпълнения от бялата точка, а за Болоня Щефан Пош пропусна петия изстрел.

Болоня имаше териториален превес в игровото време, но на три път гредите попречиха на тима да стигне до гол.

Фиорентина се класира за полуфиналите за трета поредна година и там очаква победителя от мача Милан - Аталанта, който е тази вечер.

В другата четвъртфинална среща днес Рома играе с градския съперник Лацио, а в четвъртък Ювентус е домакин на Фрозиноне.

Към 05:23 на 06.07.2024 Новините от днес